Nedir?

Chiller Su Soğutma burada Soğutma ve iklimlendirme sektörünün en önemli elemanlarıdır. Chillerr su soğutma grubu konfor klima sistemlerinde ve endüstriyel Soğutma sistemlerinin ihtiyacı olan Soğutma suyunun üreten sistemin adıdır.
Kondanseri hava Soğutmalı Chiller Su Soğutma Grubu Chillerler yapı itibari ile açık havada bulunmak zorundadırlar.Bu nedenle binanın yanında veya üzerinde Su Soğutma grubu için ayrıca yer ayrılmak durumundadır.Bununla beraber kazan dairesine cihazın bulunduğu bölgeye kadar Borulama yapılmak zorundadır bu cihazlar dış ortam sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde verimi daha düşüktür fakat işletme ve bakım maliyetleri Su  Soğutmalı Chiller ve Su Soğutma Grubuna göre daha düşük tür .

Kondanser Su Soğutmalı Chiller Su Soğutma Grubu

Bu cihazlar yapı itibarı ile binanın içinde veya kazan dairelerinde montajları yapılır. Adından da anlaşılabileceği gibi bu cihazların kondansatörleri soğutabilmek için  suya ihtiyacı vardır.Bu soğutma suyu su soğutma kulelerinde soğutularak sisteme göre bunun içinde sistemde su soğutma kulesi bulundurmak zorundadır. Buda Kule için ayrı bir tesisat çekilmesine ve ayrı pompa kullanılmasından neden olarak  maliyeti arttır. Su  soğutmalı chiller su soğutma grubunun kondanserinde ısınan suyu soğutulması sırasında buharlaşmaya istinaden ciddi bir su kaybı oluşmaktadır Buda işletme maliyetlerini artırmaktadır ayrıca transferi sırasında chiller su soğutma ve su soğutma kulesinin serpantinlerinde oluşan kireçlenmelerin temizlenmesi maliyeti arttıran unsurlardır.
Bunun yanında Su  Soğutmalı Chiller Su Soğutma Grubu verimliliği Kondanseri Hava Soğutmalı Chiller na göre %20-25 yükseltir Buda işletmenin daha ufak bir cihazla işini halletmesi anlamına geliyor.

Neler Yapıyoruz?

ÇSK iklimlendirme olarak her türlü Chiller Su Soğutma gruplarında, bakım, tamir ve montaj servis hizmeti vermekteyiz.