Nedir?

Çatı tipi (Roof Top) klima cihazları iklimlendirme sektörünün  en esnek kullanılabilen cihaz özelliğindedir. Bu özellik  Çatı tipi  klima cihazlarını mühendisler için çekici yapmaktadır.

Çatı tipi klima cihazları fabrikada montajı yapılıp koyuldukları yerde hemen çalışmaya hazır  cihazlardır. Roof Top klima cihazları tek parça oldukları için az yer kaplarlar. Hava debileri ve statik basınçları yüksek olduğu için uygulamada kolaylık sağlamaktadır.

Çatı tipi klima cihazları büyük hacimlerin ısıtılması ve soğutulmasında kolaylık sağlarlar. Çatı tipi  klima cihazları büyük alış veriş mekanları sinemalar  eğlence merkezleri fabrika sosyal tesislerin iklimlendirme ihtiyaçları için kullanılırlar

Çatı tipi  klima cihazları iç hava ile çalışabildikleri gibi karışım havası hatta %100 dış ortam havası ile de  çalışabilirler. Çatı tipi  klima cihazları dış ortamda  montajı yapılacağı için dış yüzeyleri elektrostatik toz boyalı galvaniz sacdan imal edilirler Çok iyi ısı izolasyon sağlarlar. Cihazlar tasarlanırken bakım kolaylığı göz önüme alınarak üretilir.

Çatı tipi  klima cihazların kapasite seçim aralığı oldukça geniştir 10kW tan 250kW aralığına ulaşabilmektedir. Çatı tipi  klima cihazları ısıtmada ısı pompası özelliği kullanılabildiği gibi sıcak su bataryası ile de ısıtma yapılabilmektedir. Çatı tipi  klima cihazları ısıtma modunda -15C ile +20C dış ortamda ısıtma yapmaktadır.Soğutma modun da ise 0C ile +52C dış ortan sıcaklığında soğutma yapabilmektedir

Çatı tipi  klima cihazlarına ısı geri kazanım üniteleri de monte edilmektedir bu da enerji tasarrufu sağlamaktadır. Roof Top klima cihazlarına ekonomizör uygulanabilmekte buda serbest soğutma  yapabilme özelliği katmaktadır

Çatı tipi klima cihazlarında genellikle hermatik pistonlu kompresör veya SCROLL kompresör kullanılmaktadır. mikroprasesör sistemi kullanılmaktadır. Mikroprosör sistemi birkaç noktadan ölçüm yaparak cihazın emniyetli ,en konforlu ve en tasarruflu kullanılmasına olanak sağlar.

Neler Yapıyoruz?

ÇSK iklimlendirme olarak her türlü Çatı Tipi (Roof Top) klima sistemlerinde , bakım, tamir ve montaj servis hizmeti vermekteyiz.